Haberler

Yükseköğretime Geçiş (YGS) sınav soru ve cevapları – ÖSYM

12 Mart pazar günü yapılan YGS 2017 sınav soru ve cevapları açıklandı mı?. Binlerce üniversite öğrencisi adayının girdiği ve heyecanla beklediği YGS ürkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya, Din Kültürü, Felsefe, Biyoloji, Kimya, Fizik soru ve cevaplarına aşağıdaki bağlantıdan tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2017 YÜKSEK ÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVI SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan 2017 YGS sınavı soru ve cevapları açıklanır açıklanmaz yukarıda bulunan bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

YGS’de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen ortak müfredata dayalı Türkçe Testi, Sosyal Bilimler Testi, Temel Matematik Testi ve Fen Bilimleri Testi yer alacak. Yükseköğretime Geçiş Sınav öğrencilere Türkçe’den 40, tarihten 15, coğrafyadan 12, felsefeden 8 ve din kültürü ve ahlak bilgisi veya ilave felsefe sorularından 5, temel matematikten 40, fizikten 14, kimyadan 13, biyolojiden ise 13 soru soruldu.

-TÜRKÇE SINAV SORU VE CEVAPLARI
-MATEMATİK SINAV SORU VE CEVAPLARI
-TARİH SINAV SORU VE CEVAPLARI
-COĞRAFYA SINAV SORU VE CEVAPLARI
-FELSEFE SINAV SORU VE CEVAPLARI
-DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ SORU VE CEVAPLARI
-FİZİK SORU VE CEVAPLARI SINAV SORU VE CEVAPLARI
-KİMYA SORU CEVAPLARI SINAV SORU VE CEVAPLARI
-BİYOLOJİ SINAV SORU VE CEVAPLARI

YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar isterlerse LYS’lere başvurabilecek. LYS’lere başvurular,4-17 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacak. LYS’ler 81 il merkezi ve Lefkoşa’da yapılacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı