Haberler

İlk 10K için TYT Matematik En iyi Kaynaklar Neler ?

TYT Matematik En İyi Kaynaklar

YKS ye hazırlanan adayların en çok tavsiye istediği tyt matematik en iyi matematik kaynaklar neler sorusunun cevabı yazımızda.

Özellikle üniversite sınavında ilk 10k 20k sıralamaları istiyorsanız bu kitapları çözmenizi tavsiye ederim.Sınavda yüksekleri hedefleyen adaylar için öğrencilerime en çok tavsiye ettiğim Kitaplar.

YKS EA SAY ilk 10 20K İstiyenlere tavsiye TYT Matematik Kitap Önerileri

 

Özellikle sınava yeni hazırlanan adaylar muhakkak ilk önce matematik tyt konuları incellenmelidir.Konuları inceledikten sonra ilk önce tyt matematik bitirilmelidir.Sonra ayt matematik konuları bitirilmelidir.Gelelim biz hangi matematik kitapları çözmeliyiz sorusuna bizim tavsiyelerimiz.

 

1-) YKS TYT AYT 3 4 5 Yayınları Matematik Soru Bankası 

3 4 5 Yayınları matematik soru bankası ÖSYM yeni tarzlarında soruların bulunduğu orta ve zor seviye bir kaynaktır.Kitapta seçici zorlayıcı  sorular vardır. Konuların sonunda ÖSYM tarzı testler başlığı altında testler bulunmaktadır.

 

2-) YKS TYT AYT Apotemi Yayınları Matematik Soru Bankası

 

Bu kitabı başlamadan önce acil matematik veya 3 4 5 yayınları matematiği bitirmenizi tavsiye ederiz.Bu kitaplardan sonra çözmeniz daha faydalı olacaktır.

Apotemi yayınları da özellikle yüksekleri hedefleyen öğrencilere tavsiye ettiğimiz en iyi matematik kaynakları arasındadır.Kitapta zorlayıcı seçici sorular bulunmaktadır.Zor Seviye Kaynaktır.Kitabı bitirdiğinizde matematik adına kendinize çok şey katacaksınız.Hedefinize bir adım yaklaşacaksınız.

 

3-) YKS TYT AYT Acil  Matematik Soru Bankası

Acil Matematik özellikle son yıllarda öne çıkan kaliteli sorular yayınlayan kitaptır.ÖSYM son yıllardaki soru tarzlarına benzer sorular bulunmaktadır.Yüksekleri hedefliyorsanız bu yayını çözmenizi tavsiye ediyoruz.TYT AYT Geometri kitabı için arayış içindeyseniz yayının geometri kitabınıda tavsiye ederiz.Kitabın çözümleri internet sitesinde bulunmaktadır.

4-) YKS TYT AYT Bilgi Sarmalı  Matematik Soru Bankası

Bilgi sarmalı yayınları da son yıllarda değişen soru tarzlarına uygun sorular içeren soru bankasıdır. Ayrıca Kitabın çözümlerine internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Eğer Üniversite Sınavında ilk 10 bin ,ilk 20 bin sıralamadaki bölümleri istiyorsanız.Bu 4 Matematik kitabını çözmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

11.Sınıf TYT Matematik Hazırlığı Nasıl Olmalıdır?

11.Sınıf TYT hazırlanan öğrenciler için bu kitapları ilk başta çözmenizi tavsiye etmiyoruz.Ilk önce konu bitirip ,sonra kolay ve orta seviye soru bankaları çözülmelidir.Kolay orta seviye tyt matematik kitap önerileri inceleyerek bu kaynakları öğrenebilirsiniz.12.Sınıfta yukarıdaki 4 kaynağı çözmeniz daha faydalı olacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı