Haberler

27 Aralık salı günü okullar tatil mi? İşte kar tatili olan iller

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre 27 Aralık salı günü yurt genelinde yoğun kar yağışı yaşanacak. Peki kar yağışı etkisi altına giren illerde okullar tatil olacak mı? Özellikle İç Anadolu bölgesinde etkili olması beklenen kar haberlerinin ardından okulların tatil edilmesi gündeme geldi.

HANGİ İLLERDEN OKULLAR TATİL OLACAK?

Peki Elazığ, Bingöl, Malatya, Tunceli, Erzincan, Gümüşhane Bayburt, Sivas, Tokat, Amasya, Çorum, Yozgat, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Aksaray, Niğde, Karaman, Konya, Afyonkarahisar, Bilecik, Düzce, Bolu, Karabük, Ankara’da okullar kar tatili olacak mı? 

27 ARALIK KAR TATİL OLAN OKULLAR

27 Aralık salı günü hangi illerde okullar kar tatili olacak. Valilikler konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Yoğun kar yağışının gerçekleşmesiyle birlikte okullar kar tatili ilan edilmesi durumunda haber7.com’dan öğrenebilirsiniz.

YURT GENELİNDE HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, yoğun kar nedeniyle çığ tehlikesi, buzlanma ve don olayı gibi oluşması muhtemel risklere karşı uyarıda bulunularak, şöyle denildi: “Yapılan son değerlendirmelere göre, 26.12.2016 Pazartesi Sabah saatlerinden itibaren Akdeniz Bölgesi’nin yüksekleri (Antalya, Mersin, Kahramanmaraş ve Adana’nın 900 metre rakım üzerindeki yüksek kesimleri) ile karaman ve Konya çevrelerinde yoğun kar yağışı bekleniyor. Geçtiğimiz hafta ekstrem kar yağışlarının yaşandığı bölgede, yeni kar yağışlarıyla birlikte, ulaşımda aksamalar, buzlanma, don, yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ tehlikesi, çatı çökmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tüm yurt için yaptığı beş günlük değerlendirmede ise Pazartesi gününden itibaren yurdun büyük bir bölümünde kar yağışı bekleniyor. Kar yağışı, çarşamba gününden itibaren İstanbul’da da görülecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı