Haberler

2017 KPSS ÖABT sınav sonucu açıklandı! ÖSYM sorgulaması…

ÖSYM tarafından düzenlenen ÖABT sınavının ardından adaylar sonuçların açıklanacağı tarihi sorgulamaya başladı. Adaylar, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki devlet kurumlarında öğretmen olarak görevde bulunmayı gerçekleştirme hayaliyle sonuçların ne zaman açıklanacağı konusunda heyecanlı bekleyiş içine girdi. ÖABT 2017 (Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi) sınav sonuçlarının açıklanacağı kesin tarih belli oldu. Konuya ilişkin Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından beklenen resmi açıklama geldi. Sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) resmi internet adresinde adaylara duyuruldu.

KPSS ÖABT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM’de yer alan bilgiye göre, KPSS ÖABT sınav sonuçları 04 Ağustos 2017 tarihinde açıklandı

KPSS ÖABT SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLECEK?

2017- Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (2017- ÖABT)’nin sonuçları ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr resmi internet adresi üzerinden açıklanacak.

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır.

Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

SINAVIN GEÇERLİ SAYILMASI İÇİN GEREKEN KOŞULLAR NELERDİR?

*Sınava giren adayın sınavının geçerli sayılabilmesi ve cevap kağıdının değerlendirmeye alınabilmesi için yerine getirilmiş olması gereken bazı koşullar bulunmaktadır. Bu koşullar şunlardır;

->Sınava atanan salonda girilmelidir.

->Sınav öncesinde sınav giriş belgesi sınav görevlisine teslim edilmelidir.

->Kopya çekme ya da çekilmesine yardım etme girişiminde bulunulmamalıdır.

->Cevaplar aday tarafından sınav süresi içinde cevap kağıdına işaretlenmelidir.

->Cevap kağıdına soru kitapçığı numarası ve T.C. kimlik numarası doğru şekilde yazılıp kodlanmalıdır.

->Sınav sonunda soru kitapçığı ve cevap kağıdı sınav görevlisine teslim edilmelidir.

->Sınav salonunda sınav kurallarına uyulmalıdır. Kurallara uymayan adayların sınavlar iptal edilir.

SINAVIN GEÇERSİZ SAYILACAĞI DURUMLAR NELERDİR?

Sınav için gerekli olan belgeleri eksik, geçersiz olan ancak salon görevlisi tarafından yanlışlıkla alınan veya sınav kurallarına uymadığı tespit edildiği halde sınav düzeninin bozulmaması için salondan çıkarılmayan adayların da sınav tutanakları ve kamera kayıtları incelenerek sınavları geçersiz sayılır.

Adayın sınav tutanaklarında herhangi bir kayıt, tespit olmasa bile kamera kayıtlarının incelenmesi sonucunda tespiti yapılan kural dışı davranışlar sonucunda da adayın sınavı geçersiz sayılır. Sınav görevlilerinin kusuru ya da ihmali söz konusu olduğunda ise kamera kayıtları esas alınır. Kusuru, ihmali bulunan sınav görevlileri için mevzuat kapsamında işlem uygulanır.

1 DAKİKADA 7 GÜNDEM

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı