Haberler

2017 AÖL sınav sonucu açıklandı mı? MEB sorgulama sayfası

2017 yılı Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2. dönem sınav sonuçları milyonlarca öğrenci tarafından heyecanla bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 18-19 Mart 2017 tarihinde düzenlenen AÖL sınavına giren adaylar sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Peki Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları bu hafta açıklanacak mı? AÖL 2. dönem sınav sonuçları yeni gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz…

AÖL SINAV SONUCU BU HAFTA AÇIKLANACAK MI?

18 Nisan salı günü itibariyle henüz AÖL sınav sonucu açıklanmamasına karşın bugün sınav sonucu açıklanacak iddialarına MEB tarafından konuyla ilgili son dakika açıklaması geldi. AÖL sınav sonuçları bugün açıklanmayacak. İddialara göre ikinci dönem AÖL sınav sonucu önümüzdeki hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

Geçtiğimiz sene ikinci dönem AÖL sınav sonucu 25 Nisan tarihinde açıklanmıştı. Sürecin bu yıl da aynı şekilde ilerleyebileceği düşünülüyor. Bu duruma göre ise sonuçların 24 Nisan Pazartesi günü erişime açılacağı düşünülebilir. 

AÖL SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

2017 Açık lise sınav sonucunu http://aolweb.aol.meb.gov.tr sitesinde açıklanacak. Bu siteye erişim sağlayan öğrencinin T.C. kimlik numarası, daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından verilen AÖL öğrenci şifresi ve güvenlik kodu soruluyor. Bu bilgiler ile açık lise öğrenci girişi ekranına giriş yapabilir ve sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmeyecek. (Sınav sonucu henüz açıklanmadığı için bağlantı linki şuan aktif değil)

AÖL 3.DÖNEM SINAVI NE ZAMAN?

Açık Lise 3. dönem sınavları ise 01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak. 3. dönem yapılacak sınavın giriş belgeleri ise 16 Haziran 2017 tarihinden itibaren alınabilecek. Açık Lise öğrencilerine dınav giriş belgesi posta ile gönderilmeyecek. Mutlaka MEB’in aol.meb.gov.tr adresine girerek sınav giriş belgelerini almaları gerekmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı